Exekuce důchodů

Admin HLP Leave a Comment

Dobrý den,

měl bych na vás dotaz ohledně důchodového připojištění.

Jedná se o to, že ti kteří si dobrovolně spoří i se státní podporou v důchodovém připojištění u komerčních pojišťoven jsou ohroženi ze strany exekutorů. Lidé se třeba po 10ti letech spoření dostanou do problému, kdy je na ně nařízena exekuce, exekutor finanční prostředky zablokuje a nechá si z důchodového připojištění vyplatit dlužnou částku. Takovéto spoření, které má zajistit lidi do budoucna až z nich budou senioři pak ztrácí trochu smysl.

Neuvažuje důchodová komise nad tím, že by navrhla vládě změnu zákona nebo něco podobného v tom smyslu, aby exekutoři na takovéto spoření nedosáhli. Pokud totiž ke změně nedojde, spousta lidí pak spoří celkem zbytečně a v důchodovém věku jsou pak i tito lidé ohroženi nízkým příjmem.

Děkuji a jsem s pozdravem

________________

Autor si přál zůstat v anonymitě.

Autor poskytl souhlas se zveřejněním příspěvku na webových stránkách Odborné komise pro důchodovou reformu. Příspěvek nevyjadřuje názor Odborné komise pro důchodovou reformu, nýbrž pouze osobní názory a zkušenosti autora. Příspěvek neprošel jazykovou ani věcnou korekturou.

AdminExekuce důchodů

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *